Családi ház

40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet 1.13.2. pontja: "A használatbavételt követően időszakos villamos biztonsági felülvizsgálat elvégzéséről az üzemeltető a következők szerint gondoskodik: e) legalább 6 évenként villamos biztonsági felülvizsgálat végzése a lakóépületek villamos berendezésén az 1.13.3. pontban meghatározott kivétellel;" (a kivételről lent írok)

Szolgáltatások

Villamos Biztonsági felülvizsgálat

Érintésvédelmi és erősáramú berendezések tűzvédelmi jellegű felülvizsgálatából áll. Tömören összefoglalva, egy helyszíni mérésekből, számításokból és szabványi követelmények ellenőrzéséből álló audit, ami az erősáramú berendezések és vezetékhálózat minőségére világít rá.   Bővebben ITT!

Villámvédelmi felülvizsgálat


Amennyiben van villámhárító berendezés az építményen, ellenőrizni szükséges, hogy az el tudja látni e a feladatát. Ha nem képes a villámáramot levezetni a földbe, akkor a megléte nagyobb bajt tud okozni, mint ha nem lenne.

Bővebben ITT!

Napelemes (PV) rendszerek felülvizsgálata

Felülvizsgálata kiemelt jelentőségű! Bővebben a fejtágítóban olvashatsz róla: ITT

Elektromos gépjárművek töltőberendezéseinek felülvizsgálata.

Szintén kiemelt jelentőséggel bír, a nagy töltőáram miatt. Nem megfelelően megválasztott anyagok esetén könnyen kigyulladhat.     Bővebben ITT!

EPH jegyzőkönyv

A gázszolgáltató, gázbekötéshez un. EPH jegyzőkönyvet kér, ami a védőösszekötő-vezető állapotáról, és a földelési értékekről ad tájékoztatást.

Hálózatdiagnosztikai mérések


Háztatásod ellátásának minőségét vagy egyes berendezéseid fogyasztását esetleg napelemes rendszered inverterét tudjuk hálózati analizátorral mérni. Az analízisből kidíerül, hogy mennyi energiát veszítesz, korszerűtlen, vagy meghibásodott berendezéseidből adódóan és kalkulálható egy megtérülés ha a berendezés cseréjén gondolkozol.

Bővebben ITT!

Mikor kell elvégeztetnem a Villamos biztonsági felülvizsgálatot?

  • időszakonként: 6 évente
  • bérbeadáskor
  • tulajdonosváltáskor

Mikor nem kell elvégeztetnem a Villamos biztonsági felülvizsgálatot?

  • Ha fázisonként nincs több 32A-nál (amper) az ingatlanodon és rendelkezel áram-védőkapcsolóval (ÁVK), ami legfeljebb 30mA érzékenységű.

Miért ajánlom akkor is ha teljesíted a kritériumot?

A jogszabály arra alapozza a kivételt alkotó pontokat, hogy az áram-védőkapcsoló úgyis megfogja a hibaáramokat, lekapcsol ha egy kis áram is arra folyik amerre nem kellene. Amibe nem gondol bele, hogy mi van ha a hibavédelem (ÁVK) nem működik? 

Mit tehetsz te magad otthonod biztonságáért?

  • Először is az előző pontban említettek miatt, legalább fél évente nyomd meg 2x-3x az áram-védőkapcsolód tesztgombját (ha rákeresel a google-ban azonnal látod miről van szó). Egy modern háztartásban több ilyennek is illik lenni.
  • Tetess be az elosztószekrényedbe túlfeszültségvédelmi készüléket (T1-T2 típust). Akár 1.5km-re becsapó villám is kárt tehet a berendezéseidben ha utat talál az otthonodhoz a villámáram. A túlfeszvédelem levezeti ezt a túlfeszültséget. 

Tipp: A túlfeszültségvédelemmel ellátott hosszabító-elosztók, nem alkalmasak erre a célra önmagukban. Ezekben ugyanis T3-as típusú túlfeszültségvédelem van, ami csak a kisebb feszültségeket képes megfogni, amit a T1-T2 típusú átengedett.

  • Ha régebbi építésű házad van, alumínium vezetékekkel mindenképpen vizsgáltasd felül, ha van ÁVK ha nincs. Ne spórolj ezen! Manapság rézzel szokás szerelni a lakásokat/házakat. A probléma a kettő találkozása! A alu-réz átmenet, nem megfelelő kötéstechnika alkalmazásával pár év alatt begyújtja a környezetét! Oka, hogy a két fém találkozásánál elektrokémiai korrózió jelenik meg és az átmeneti ellenállás egyre csak nő. Végeredménye, hogy olyan mértékű melegedés lép fel, ami már káros a környezetére.

Érdeklődj, kérj visszahívást.

(katt. a képre)