Szállodák, fürdők, éttermek felülvizsgálata
Szolgáltatások
Villamos Biztonsági felülvizsgálat (VBF)
Érintésvédelmi és erősáramú berendezések tűzvédelmi jellegű felülvizsgálatából áll. Tömören összefoglalva, egy helyszíni mérésekből, számításokból és szabványi követelmények ellenőrzéséből álló audit, ami az erősáramú berendezések és vezetékhálózat minőségére világít rá. Bővebben ITT!
Villámvédelmi felülvizsgálat (VVF)
Amennyiben van villámhárító berendezés az építményen, ellenőrizni szükséges, hogy az el tudja látni e a feladatát. Ha nem képes a villámáramot levezetni a földbe, akkor a megléte nagyobb bajt tud okozni, mint ha nem lenne.
Bővebben ITT!
Napelemes (PV) rendszerek felülvizsgálata
Felülvizsgálata kiemelt jelentőségű! Bővebben a fejtágítóban olvashatsz róla: ITT
Elektromos gépjárművek töltőberendezéseinek felülvizsgálata.
Szintén kiemelt jelentőséggel bír, a nagy töltőáram miatt. Nem megfelelően megválasztott anyagok esetén könnyen kigyulladhat. Bővebben ITT!
Hálózatdiagnosztikai mérések
Üzemed/telephelyed ellátásának minőségét vagy egyes berendezéseid fogyasztását esetleg napelemes rendszered inverterét tudjuk hálózati analizátorral mérni. Az analízisből kidíerül, hogy mennyi energiát veszítesz, korszerűtlen, vagy meghibásodott berendezéseidből adódóan és kalkulálható egy megtérülés, ha a berendezés cseréjén gondolkozol.
Bővebben ITT!
Üzembe helyezések
Erősáramú villamos berendezések üzembe helyezése előtt mindig, VBF szükséges legyen az új telepítés, vagy javítás, felújítás utáni.
Napelemes rendszerek esetén, a szabvány még szigorúbb üzembe helyezési dokumentációt állít melyhez speciális műszer szükséges.
Fénymérés
Munkabiztonsági követelmény, minden munkahelynél a szabványos megvilágítási érték biztosítása, tevékenységtől függően. Ha biztos akarsz lenni a fény minőségét, intenzitását illetően, akkor fénymérési jegyzőkönyvre van szükséged. Fénytechnikáról bővebben ITT olvashatsz.
Mikor kell elvégeztetnem
a Villamos biztonsági felülvizsgálatot?
- időszakonként: 3 évente
- átalakítást, vagy javítást követően, még az üzembe helyezés előtt
- nem várt eseményt követően (pl. villámcsapás)
Miért fontos a VBF szállodáknál, fürdőknél, éttermeknél?
Röviden? A mellett, hogy munkahelynek minősül a nagy közönségforgalom még nyomatékosabbá teszi ezeknek a vizsgálatoknak a meglétét. Hűtő, fűtő berendezések, víztisztítók, vízforgatók, megújuló energiák stb. villamos berendezések 0-24 órában üzemben, használatban vannak.
Mikor kell elvégeztetnem a villámvédelmi felülvizsgálatot?
Ez az építmény korától, rendeltetésétől, környezetétől függ. Feltehetőleg van az objektumnak villámvédelmi besorolása, ami alapján ez megállapítható.
Nagy forgalmú épületekben nagy eséllyel 3 évente.
Miért fontos a VVF szállodáknál, fürdőknél, éttermeknél ?
- Az ilyen építményekben használt villamos berendezések igen érzékenyek tudnak lenni, a mellett, hogy költségesek is. A villámhárító rendszernek, olyan nyomvonalon, olyan védőtávolságokkal kell elvezetni a villámáramot, hogy annak másodlagos hatása ne tehessen kárt ezekben az berendezésekben valamint ne vezessen oda indukált feszültséget ahova nem kéne.
- A villámvédelmi felfogó és levezető, földelő rendszer mellett nagyon fontos a belső villámvédelem vagyis a túlfeszültség elleni védelem és potenciálkiegyenlítés.
Info: A felülvizsgálat az MSZ HD 60364-7-701, MSZ HD 60364-7-702, MSZ HD 60364-7-703, MSZ HD 60364-7-708 szabványok figyelembe vételével történhet.