Ipari létesítmények felülvizsgálata
Szolgáltatások
Mikor kell elvégeztetnem
a Villamos biztonsági felülvizsgálatot?
- időszakonként: 3 évente
- átalakítást, vagy javítást követően, még az üzembe helyezés előtt
- nem várt eseményt követően (pl. villámcsapás)
Miért fontos a VBF üzemeknél, ipari telepeknél?
A mellett, hogy a munkabalesetek az ilyen fajta munkahelyeknél a leggyakoribbak, fokozottan van jelen robbanásveszélyes anyag, érzékeny villamos berendezés valamint és nem utolsó sorban költséges technológia, amit nem árt védeni és biztonságosan üzemeltetni. A folyton változó környezet és a szakemberek fluktuációja nem könnyítik meg a biztonságos állapot fenntartását. Üzem közben, összehozott félmegoldások, amik a termelést fenntartják ideig óráig de a biztonsági faktor kárára mennek.
Minden nagyobb üzem amiben valaha voltam, szembesültem már súlyos vagy tragikus esetekkel. Tűz, áramütés, a hálózat időszakos üzemképtelensége főként a idősebb üzemekben, telephelyeken de még újabb építmények esetében sem ritka.
Mikor kell elvégeztetnem a villámvédelmi felülvizsgálatot?
Ez az építmény korától, rendeltetésétől, környezetétől függ. Feltehetőleg van az objektumnak villámvédelmi besorolása, ami alapján ez megállapítható.
Nagyforgalmú üzemekben, vagy ahol robbanásveszélyes anyaggal dolgoznak, tárolják azt vagy előállítják ott biztos, hogy 3 évente.
Miért fontos a VV üzemeknél, ipari telepeknél?
- Az ilyen építményekben használt villamos berendezések igen érzékenyek tudnak lenni, a mellett, hogy költségesek is. A villámhárító rendszernek, olyan nyomvonalon, olyan védőtávolságokkal kell elvezetni a villámáramot, hogy annak másodlagos hatása ne tehessen kárt ezekben az berendezésekben valamint ne vezessen oda indukált feszültséget ahova nem kéne.
- A villámvédelmi felfogó és levezető, földelő rendszer mellett nagyon fontos a belső villámvédelem vagyis a túlfeszültségvédelem és potenciálkiegyenlítés. Ezek talán a legfontosabb elemei a villámvédelmi rendszernek egy üzem esetén, és alapos felülvizsgálatuk kiemelt fontosságú.