Irodák és irodaházak felülvizsgálata
Szolgáltatások
Villamos Biztonsági felülvizsgálat (VBF)
Érintésvédelmi és erősáramú berendezések tűzvédelmi jellegű felülvizsgálatából áll. Tömören összefoglalva, egy helyszíni mérésekből, számításokból és szabványi követelmények ellenőrzéséből álló audit, ami az erősáramú berendezések és vezetékhálózat minőségére világít rá. Bővebben ITT!
Villámvédelmi felülvizsgálat (VVF)
Amennyiben van villámhárító berendezés az építményen, ellenőrizni szükséges, hogy az el tudja látni e a feladatát. Ha nem képes a villámáramot levezetni a földbe, akkor a megléte nagyobb bajt tud okozni, mint ha nem lenne.
Bővebben ITT!
Napelemes (PV) rendszerek felülvizsgálata
Felülvizsgálata kiemelt jelentőségű! Bővebben a fejtágítóban olvashatsz róla: ITT
Elektromos gépjárművek töltőberendezéseinek felülvizsgálata.
Szintén kiemelt jelentőséggel bír, a nagy töltőáram miatt. Nem megfelelően megválasztott anyagok esetén könnyen kigyulladhat. Bővebben ITT!
EPH jegyzőkönyv
A gázszolgáltató, gázbekötéshez un. EPH jegyzőkönyvet kér, ami a védőösszekötő-vezető állapotáról, és a földelési értékekről ad tájékoztatást.
Hálózatdiagnosztikai mérések
Háztatásod ellátásának minőségét vagy egyes berendezéseid fogyasztását esetleg napelemes rendszered inverterét tudjuk hálózati analizátorral mérni. Az analízisből kidíerül, hogy mennyi energiát veszítesz, korszerűtlen, vagy meghibásodott berendezéseidből adódóan és kalkulálható egy megtérülés, ha a berendezés cseréjén gondolkozol.
Bővebben ITT!
Fénymérés
Munkabiztonsági követelmény, minden munkahelynél a szabványos megvilágítási érték biztosítása, tevékenységtől függően. Ha biztos akarsz lenni a fény minőségét, intenzitását illetően, akkor fénymérési jegyzőkönyvre van szükséged. Fénytechnikáról bővebben ITT olvashatsz.
Mikor kell elvégeztetnem
a Villamos biztonsági felülvizsgálatot?
- időszakonként: 3 évente
- átalakítást, vagy javítást követően, még az üzembe helyezés előtt
- nem várt eseményt követően (pl. villámcsapás)
Miért fontos a VBF irodáknál?
A munkabalesetek döntő része talán nem irodákban történnek, azonban az ilyen építményekben üzemeltetett villamos berendezések üzemórái elég soknak mondhatók. A törvényszerűség, hogy ami elromolhat az el is romlik hatványozottan igaz, egy olyan épületnél, ahol hűtő, fűtő rendszerek, IT kommunikáció, elektronikai berendezések tucatjai üzemelnek minden nap. Egy ilyen helyiség vagy épület esetén is több milliós kár keletkezik egy tűz esetén. Elektromos eredetű tűz gyanújánál pedig az első amit kér a biztosító társaság az a villamos biztonsági és a villámvédelmi felülvizsgálat.
Mikor kell elvégeztetnem a villámvédelmi felülvizsgálatot?
Ez az építmény korától, rendeltetésétől, környezetétől függ. Feltehetőleg van az objektumnak villámvédelmi besorolása, ami alapján ez megállapítható.
Miért fontos a VV irodáknál?
- Az ilyen helyiségekben használt elektronikai berendezések igen érzékenyek tudnak lenni, a mellett, hogy költségesek is. A villámhárító rendszernek, olyan nyomvonalon, olyan védőtávolságokkal kell elvezetni a villámáramot, hogy annak másodlagos hatása ne tehessen kárt ezekben az eszközökben.
- Amennyiben nincs villámhárító, abban az esetben is javaslom belső villámvédelem kiépítését! A villámáram igen trükkös módon kúszik el a számítógépig, nyomtatóig, projektorig akkor is, ha nem is a mi építményünkbe csapott be a villám. Ilyen esetekre, megoldást ad a belső villámvédelem vagyis a túlfeszültség levezetés és potenciálrögzítés.